Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Optik Plus s.r.o.
Na Dlouhém lánu 11
Praha 6
tel: +420 251 097 290
fax: +420 251 097 288
info@optikplus.cz

Když brýle nestačí

Rádi bychom Vám nabídli řešení v situaci,

když brýle nestačí.

Věkem nebo nemocí podmíněná makulární degenerace, diabetická retionopatie, glaukom a šedý zákal patří v Evropě k nejčastějším onemocněním zraku.

Tato onemocnění bývají spojena s dramatickým zhoršením zraku, které obvykle nelze zlepšit předepsáním silnějších dioptrických brýlí, což přináší řadu problémů v praktickém životě. Zklamaní pacienti nebo jejich blízcí se po tomto zjištění často obrátí na nejbližší běžnou prodejnu oční optiky a zakoupí lupu s velkým zorným polem a malým zvětšením. Výsledkem může být krátkodobé vyřešení problémů, častěji však problémy přetrvávají nebo se objeví znovu. Mnozí pacienti si myslí, že tento stav je definitivní, a optické pomůcky odkládají, pokud ovšem neobdrží informace o velké řadě speciálních optických pomůcek, které mohou vidění výrazně zlepšit.

O těchto možnostech bychom Vás chtěli informovat a nabídnout pomoc při výběru vhodné pomůcky.

Problémy s viděním lze řešit řadou speciálních pomůcek. Existuje řada lup, které se liší zvětšením, zorným polem, konstrukcí zvětšovací plochy a možností osvětlení, jak do sítě, tak na baterie a také se může lišit různým typem osvětlení, které má na vlastní zobrazení velký vliv a jeho výběr je naprosto individuální.

Všechny tyto možnosti lze na našem pracovišti vyzkoušet a také případně zakoupit.Tato služba je bezplatná, ale je třeba se na ní předem telefonicky objednat!

Optickou pomůcku není nutné odkládat jako nefunkční, možných příčin, že pomůcka není dobře nebo vůbec využívána je mnoho.

Nejčastější problémy s používáním pomůcky je problém s nalezením a udržením správné vzdálenosti od textu, pohybování lupy po řádku a přechod na řádek další.

Podcenění role světla tj. vhodná intenzita a správné nasvícení tak, aby si čtenář nestínil. Dalším důležitým předpokladem je správné pochopení rozdílu mezi dioptrickými brýlemi a speciální zvětšovací optickou pomůckou.

Vyhodnocení subjektivních nároků jednotlivých klientů na pomůcku sehrává spolu s vhodnými pracovními postupy významnou roli při výběru nejvhodnější pomůcky a její následné využití v praktickém životě.

Pracoviště, které jsme v letošním roce vybudovali nabízí klientům individuální péči přesně dle jejich požadavků na využití speciální optické pomůcky.

Dlouholetá praxe v oboru, spolupráce s Centrem zrakových vad pod vedením vedoucí lékařky MUDr.Jitky Řehořové, Mudr Filipa Beránka a celého jejich vysoce profesionálního týmu, organizací Tyfloservis a jejich pracovníků a také spolupráci s Nadačním fondem Českého rozhlasu “Světluška“ je jistě dobrým předpokladem citlivého, odborného a profesionálního přístupu ke klientům.