Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Optik Plus s.r.o.
Na Dlouhém lánu 11
Praha 6
tel: +420 251 097 290
fax: +420 251 097 288
info@optikplus.cz

Úvod » Digitální kamerové lupy

Digitální kamerové lupy

Digitální nebo také kamerové lupy jsou na špičce technologie pro čtení textů pro zákazníky se sníženou zrakovou ostrostí z důvodu některého očního onemocnění jako je makulární degenerace, atrofie zrakového nervu, glaukom a podobně.Lupy jsou založeny na kamerovoém systému. Jedná se o velmi malé a lehké kapesní produkty s LCD displejem s vysokým rozlišením. Lupy jsou uzpůsobené pro rychlé a snadné používání.Komfortu při čtení je dosaženo integrovaným stojánkem pro pohodlné čtení či psaní. Můžete si rovněž vybírat z několika režimů zobrazení (negativ, pozitiv, žlutočerná, modrožlutá) a třeba momentkovým tlačítkem lze text či obrázek znehybnit.

Řadit podle 
Výrobce  

běžná cena 24 000 Kč

Naše cena 21 990 Kč

skladem
novinka

Lze požádat o tzv. příspěvek na nákup kompenzačních pomůcek pro slabozraké

Krajské pobočky Úřadu práce poskytnou příspěvek na nákup zvláštní pomůcky podle zák. 329/2011 Sb. a vyhl. 388/2011 Sb. Není-li pomůcka v seznamu výslovně uvedena, může úřad poskytnout příspěvek i na takovou pomůcku a to ve výši jako je příspěvek na pomůcku srovnatelnou.

Jak postupujete při žádosti o příspěvek:

  • V centru pro předvádění pomůcek si vyzkoušíte a vyberete vhodnou pomůcku.
  • Na krajské pobočce Úřadu práce podle místa trvalého bydliště podáte žádost o poskytnutí příspěvku na zakoupení zvláštní pomůcky. K žádosti doložíte údaje podle §23 zákona, druh pomůcky a doklad o její ceně (doklad na vyžádání zašleme).

Žádost o příspěvek na zvláštní pomůcku (která není motorovým vozidlem) má podle §23 zákona 329/2011 Sb. obsahovat:

  • jméno, popřípadě jména, příjmení, datum narození, rodné číslo, rodinný stav a adresu místa trvalého pobytu každé společně posuzované osoby,
  • doklad o výši příjmu žadatele o dávku a společně posuzovaných osob v rozhodném období,
  • označení praktického lékaře, který registruje žadatele o dávku,
  • druh zvláštní pomůcky a doklad osvědčující cenu zvláštní pomůcky nebo její předpokládanou cenu,
  • určení způsobu výplaty dávky (převodem na účet, v hotovosti nebo využitím platební funkce karty sociálních systémů).

V případě pochyb nebo nejasností se na nás obraťte, určitě Vám dokážeme poradit.

Většinu pomůcek si můžete prohlédnout a vyzkoušet v našem předváděcím centru. Přijďte se podívat! Předem se však prosím objednejte, abychom se Vám mohli plně věnovat.